USED Power Adapter SCP41-750600 7.5VDC
USED, acquired from school surplus, no spec sheet.
• Input: 120VAC 60Hz 7.8 Watt
• Output: 7.5VDC 600mA
• Cord Length: 6 Foot (Approximate)
• Barrel Plug: 5.47mm OD, 2mm ID (Approximate)